Sesli Kuran
Menü

Makaleler
Kayıtlı Makale Bulunmamaktadır!

        Umut'la Beraber
        
        Elham Bu!
        Namaz Broşürü
        Ramazanda SesliKuran
        Burada Kaldım
        Adım Adım Yükleme Nasıl Yapılır?
 
Kuran-ı Kerim

YAŞAMAK İÇİN HADİSLER      
Hadis Günlüğü

Hadisler, her söylenişinde yeni bir habermişçesine dinlenmeye layık olan, Peygamber Efendimizin (SAV) sözü, emri ve hareketidir.

SesliKuran.com’un hazırladığı Hadis Günlüğü Peygamber Efendimizin (SAV) kayda alınmış kıymetli ifadeleri ve davranış biçimlerinden sadece "sahih" mührü vurulmuş Buhâri, Müslim, Mâlik, Dârimî, Ahmed Bin Hanbel, Ebû Dâvud, Tirmizî, Neseî, İbn Mâce, Bezzâr, Rezîn ve Taberâni gibi kaynaklardan Ömer Sevinçgül tarafından derlenmiş, Zafer Yayınları "Hadis Elkitabı" eserinden bir araya getirilmiştir.

Nasıl ki birçoğumuza “Bir fıkra anlatsana!” diye sorulduğunda hemen kendimizi yoklar ve çoğu zaman "Birden sorulunca aklıma hiç bir fıkra gelmedi!" deriz. Bu hiç fıkra duymadığımız veya okumadığımızdan değildir. Bir çoğumuz için hadisler ile olan ilişkimiz maalesef bu fıkra örneğinde olduğu gibi, tekrar etmediğimiz ve yaşantımızda da kullanmıyor olduğumuzdan dolayı bizlerde büyük bir boşluk oluşturmaktadır.

Hadis Günlüğü ceket cebinde rahat taşınabilir olması ve içeriğinin de akıcı olması düşünülerek tasarlanmıştır. Baştan sona bir kere okuyup bırakılmasından ziyade, günlük okuma programında bulunması ve tekrar tekrar okunması hedeflenerek, ayın her gününe 1 sayfa gelecek şekilde 31 sayfa halinde derlenmiştir.

Sitemizden bu eseri ücretsiz olarak PDF formatında indirebilir veya alttaki "Hadis Günlüğü" yazılı ikonu tıklayarak bu kitabı internet üzerinden interaktif olarak da okuyabilirsiniz.

Hadis lezzetini hep beraber tatmak ve en güzel ahlâk örneği olan Efendimizin (SAV) söz ve uygulamalarını bizlerin de tatbik edebilmesine vesile olacak bu eseri uzun yıllar tüm sevdiklerinizle paylaşmanız temennisiyle.

  Kitapcık PDF İndir 

Copyright Sesli Kuran
Filipino Azeri Russian English